Výše úplaty za předškolní vzdělávání ve školním roce 2024/2025

Rada obce stanovila s účinností od 1. 9. 2024 úplatu za předškolní vzdělávání na školní rok 2024/2025 u celodenní docházky ve výši 400 Kč za měsíc a u polodenní docházky ve výši 300 Kč za měsíc.

V případě přerušení provozu na více než 5 pracovních dnů se výše úplaty stanoví podle vzorce měsíční výše úhrady / počet pracovních dnů v konkrétním měsíci x počet dnů provozu v konkrétním měsíci. O snížení měsíční výše úhrady budou zákonní zástupci informování nejpozději 2 měsíce před přerušením nebo omezením provozu mateřské školy nebo neprodleně poté, co ředitel rozhodne nebo se dozví o délce přerušení nebo omezení provozu mateřské školy.

Osvobozen od úplaty je
a)  zákonný zástupce dítěte, který pobírá opakující se dávku pomoci v hmotné nouzi,
b) zákonný zástupce nezaopatřeného dítěte, pokud tomuto dítěti náleží zvýšení příspěvku
na péči,
c)  rodič, kterému náleží zvýšení příspěvku na péči z důvodu péče o nezaopatřené dítě,
d) fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu péče
o toto dítě pobírá dávky pěstounské péče), nebo
e)  (nově) rodina, pobírající přídavek na dítě (pobírání přídavku na dítě prokáže zákonný zástupce Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory –  přídavek na dítě)
pokud tuto skutečnost prokáže řediteli mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola
a Mateřská škola Soběchleby, příspěvková organizace, Soběchleby 198, 753 54 Soběchleby.

Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, se vzdělávání v mateřské škole poskytuje bezúplatně.

Created by © 2016 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy