SRPŠ

Karneval 2017 v Soběchlebích

Ten, kdo má rád maškarní bály a zábavu se určitě v sobotu 11.3.2017 vydal   do Soběchleb, kde se opět po roce konal dětský karneval. Sál kulturního domu se proměnil ve strašidelný hrad a příchozí uvítal místní čaroděj se svými pomocnicemi. Na úvod se všechny masky předvedly v kole a absolvovaly krátký rozhovor s čarodějem. Letos k nám na karneval zavítal Vypravěč pohádek pan Taraba, aby dětem zahrál pohádku O Bajajovi. Děti se usadily na zem přímo před kulisy a bedlivě sledovaly hru s loutkami. Představení bylo oživené hrou

na kytaru, takže jsme si i společně zazpívali. Po krátkém oddechu následovalo čarování s balónky. Náš host totiž každému dítěti vytvořil z balónkové "žížaly" něco úžasného, jako například pejska, kytičku, meč a mnohé další věci. Zbytek odpoledne jsme vyplnili soutěžemi a děti při nich například musely ukusovat pavouky ze šňůry nebo přenášet křehké dračí vejce. Samozřejmě nechyběla hudba a tanec a tombola a občerstvení a všichni jsme se moc bavili.

(Zdeňka Novotná)

Loučení s prázdninami v Soběchlebích

I když by se nejraději s prázdninami nikdo neloučil a chtěli bychom, aby trvaly věčně, tak nastal čas návratu do školních lavic. Proto jsme se sešli v sobotu 10. 9. 2016 odpoledne na výletišti a alespoň na chvíli si ještě navodili pohodovou, bezstarostnou atmosféru prázdnin. Pozvali jsme Kynologický klub z Dřevohostic, který už se nám představil předloni. Tentokrát se přijeli předvést noví, mladí pejsci a shlédli jsme jak přesně plní pokyny svých pánů, aportují, přeskakují překážky nebo dokáží najít a zadržet pachatele. Všichni byli skvělí a šlo jim to moc dobře. Potom už jsme se přesunuli k ohništi a začalo opékání špekáčků. Nechyběl ani kytarový hudební doprovod a tak byl táborák dokonalý. V průběhu akce si mohly děti nechat pěkně pomalovat obličej nebo zaskákat na velké trampolíně. Protože i počasí bylo naprosto letní tak doufám, že si to všichni užili. Za pořádající SRPŠ při ZŠ a MŠ Soběchleby děkuji všem, kteří pomohli s přípravou této akce.

(Zdeňka Novotná)

Vážení rodiče,

v těchto dnech vybíráme jako příspěvek na činnost SRPŠ: za první a druhé dítě 250 Kč, třetí dítě 200 Kč, další děti neplatí.

Z těchto vybraných peněz jsou v průběhu školního roku hrazeny náklady na dopravu dětí do divadel a exkurze nebo např. nákup knižních odměn pro žáky. Součástí činnosti SRPŠ je pořádání akcí pro děti jako je ukončení prázdnin, dětský karneval nebo dětský den na koupališti.
Aktuálně nejbližší akcí je zajištění občerstvení při školním jarmarku 16. 12. 2016.

Rádi mezi sebe přijmeme nové tváře, které jsou ochotny pomoci s přípravou akcí. Všichni jsou vítáni, ozvěte se někomu z nás nebo učitelům ve škole.

Těšíme se na setkání a děkujeme za Vaši podporu.

Za výbor SRPŠ Zdeňka Novotná

Nejnovější fotografie najdete zde
Základní škola a Mateřská škola Soběchleby, příspěvková organizace Soběchleby 198, 753 54 Soběchleby
REDIZO 600146707, IČ 71001204, DIČ CZ71001204