Školní rok 2013/2014

Olympiády a soutěže vyhlašované MŠMT ČR:

Dějepisná olympiáda kategorie B okresní kolo

          6. místo: Jan Dolák, 9. třída

          15. místo: Václav Dolák, 8. třída

          (žáky připravil pan učitel Jan Navrátil)

Dějepisná olympiáda kategorie B krajské kolo

          21. místo: Jan Dolák, 9. třída

          (žáka připravil pan učitel Jan Navrátil)

Zeměpisná olympiáda kategorie B okresní kolo

5. místo: Jan Dolák, 8. třída

(žáka připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková)

Olympiáda v českém jazyce, okresní kolo

          19. místo: Jan Dolák, 9. třída

          28. místo: Magdaléna Polcarová, 8. třída

          (žáky připravil pan učitel Jan Navrátil)

Konverzační soutěž v anglickém jazyce, okresní kolo

          13. místo v kategorii I. A: Aneta Kurfürstová, 7. třída

          16. místo v kategorii II. A: Michaela Tomková, 9. třída

          (žákyně připravila Bc. Věra Vaňková)


Další soutěže:

19. ročník celostátní vědomostní soutěže EUROREBUS 2013/14

 

Školní kolo

Soutěž Eurorebus probíhala během celého školního roku a utkaly se v ní jednotlivci i celé třídy z různých škol. Soutěžní otázky vyžadovaly znalosti z oblasti geografie, historie, přírodopisu a společenských věd, část z nich se zaměřila na aktuální světové dění. V tomto školním roce se do této soutěže aktivně zapojila 9. třída a na základě výsledků školního kola postoupili do krajského kola jednotlivci Michal Dohnálek, Nikola Palíková, Diana Zosimová a Kateřina Bočanová a třídní kolektiv, který reprezentovali Michal Dohnálek, Nikola Palíková a Jan Dolák.
(žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková)

Krajské kolo

V krajském kole naše škola dosáhla velkého úspěchu – v soutěži jednotlivců kategorie ZŠ02 (žáci 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) získal z celkového počtu 26 účastníků velmi pěkné 8. místo Michal Dohnálek. Ve stejné kategorii třídních třídních kolektivů, ve které se utkalo 50 škol (!), vybojovali zástupci 9. třídy naší školy Nikola Palíková, Jan Dolák a Michal Dohnálek výborné 3. místo a postoupili do celostátního kola.
(žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková).

 

Celostátní kolo

V Praze dosáhli naši žáci skvělého výsledku - Michal Dohnálek, Jan Dolák a Nikola Palíková získali vynikající 6. místo v kategorii ZŠO2 a mezi 54 účastníky třídních kolektivů postupujících z krajských kol této kategorie se silným zastoupením gymnázií byli naši žáci nejlepší ze všech základních škol v České republice.

(žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková)

 

Přírodovědný Klokan (matematika, fyzika, biologie, chemie, zeměpis)

Kategorie Kadet (8. a 9. ročník):

1. místo: Pavla Pečánková 74 bodů (9. třída)

2.-3. místo: Jan Dolák 62 bodů (9. třída) a Daniel Babáček 62 bodů (9. třída)

Tuto soutěž pořádají Přírodovědecká fakulta a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého Olomouc (školní kolo soutěže zorganizovala paní učitelka Mgr. Jana Hájková). 

 

Matematický Klokan

Kategorie Cvrček (2.-3. ročník)

          1. místo Melichárková Natálie (3. třída)

          2. místo Dohnalová Tereza (3. třída)

          3. místo Novotná Denisa (3. třída)

Kategorie Klokánek (4.-5. ročník)

1. místo Novotná Lenka (5. třída)

2. místo Sehnal Filip (5. třída)

          3. místo Zapletal Jan (4. třída)

Kategorie Benjamínek (6.-7. ročník)

          1. místo Mikulík Martin (7. třída)

          2. místo Burešová Michaela (7. třída)

          3. místo Dvorská Tereza (7. třída)

Kategorie Benjamínek (8.-9. ročník)

1. místo Palíková Nikola (9. třída)

2.-4. místo Babáček Daniel (9. třída), Dolák Václav (8. třída), Zaorálková Michaela (9. třída)

(soutěž probíhá současně na všech školách v ČR, školní kolo soutěže organizovala paní učitelka Ivana Zapletalová)

 

Matematická soutěž Pythagoriáda – školní kolo

Zúčastnilo se 30 žáků z 5. až 8. třídy - úspěšní řešitelé:

            Tomáš Novosad 9 bodů (6. třída)

            Magdalena Polcarová 9 bodů (8. třída)        

            (žáky připravila paní učitelka Ivana Zapletalová)


Matematická soutěž Pythagoriáda – okresní kolo

6. místo: Magdaléna Polcarová, 8. třída

(žákyni připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková)

Soutěž Naší přírodou – kvalifikační kolo

Kategorie mladších žáků (6. a 7. třída:

            1. místo Michaela Burešová (7. třída) a Martina Učenová (7. třída)
2. místo Aneta Kurfürstová (7. třída) a Tomáš Novosad (7. třída)  

Kategorie starších žáků (8. a 9. třída):

            2. místo Jaroslav Cagaš (8. třída)
3. místo Magdaléna Polárová (8. třída) a Aneta Pospíšilová (8. třída)

            (žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková)

 

Soutěž Naší přírodou – finálové kolo

Obor Společenstva vodního prostředí

3. místo Michaela Burešová (7. třída)

Obor Společenstva polí, luk a pastvin

3. místo Martina Učenová (7. třída)

            (žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková)

 

Oblastní kolo dopravní soutěže

I. kategorie (10-12 let)

1. místo družstvo ve složení Kolář Daniel, Novotná Lenka, Sehnal Filip, Volfová Denisa                                                                                          

II. kategorie (13-16 let)

3. místo družstvo ve složení Dolák Václav, Dvorská Tereza, Pečánková Pavla, Tomek Vlastimil

(žáky připravil pan učitel Petr Pečánka)

 

Okresní kolo dopravní soutěže

I. kategorie (10-12 let)

      5. místo družstvo ve složení Kolář Daniel, Novotná Lenka, Sehnal Filip, Volfová Denisa

     (žáky připravil pan učitel Petr Pečánka)

 

Okresní kolo soutěže Hlídek Mladých zdravotníků

V kategorii zdravotníků II. stupně žáci 9. třídy Michal Dohnálek, Diana Zosimová, Nikola Palíková, Kateřina Volfová a Michaela Zaorálkové získali 3. místo a potvrdili, že v soutěži zdravotníků patří naše základní škola k nejlepším v okrese.
(žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková).

 

Česko sportuje – Olympijský víceboj

          Během dubna 2014 se postupně všichni žáci školy zapojili do plnění disciplín Olympijského víceboje pořádaného Českým olympijským výborem. Disciplíny byly následující: skok daleký z místa, hluboký předklon, výdrž ve shybu, hod kriketovým míčkem, běh na 60m a běhu na 500 m (žáci 1. stupně) a 1000 m (žáci 2. stupně). Úkolem bylo splnit 6 uvedených disciplín, někteří žáci navíc soutěžili v člunkovém běhu, hoši dělali navíc shyby na hrazdě.
          Žáci přistoupili k plnění disciplín Olympijského víceboje velmi zodpovědně, ve snaze dosáhnout co nejlepších výsledků i ti, kteří jsou osvobozeni od dlouhých běhů, se dobrovolně vydali na trať 500 m nebo 1000 m.
          Do Olympijského víceboje se nakonec přihlásilo 553 škol a v nich 150 799 žáků. Koncem dubna 2014 byla naše škola vyhodnocena jako jedna z nejaktivnějších škol v tomto projektu a proto si vysloužila 19. 5. 2014 návštěvu Olympijské hlídky v čele s ambasadorem Olympijské hlídky vodním slalomářem Vavřincem Hradilkem a šermířem Alešem Deptou. V připraveném programu si žáci školy kromě zábavy a tiskové konference s olympioniky mohli zasoutěžit ve skoku z místa do dálky, v člunkovém běhu a ve sportovním kvízu.
          I když Olympijský víceboj koncem května 2014 oficiálně skončil, žáci opakovali plnění jeho disciplín, protože je to velmi bavilo, a těší se na nový ročník Olympijského víceboje. Naše základní škola nakonec patřila mezi patnáct nejúspěšnějších škol 1. ročníku Olympijského víceboje
a v kategorii škol s počtem od 101 do 200 žáků se umístila na 3. místě.
          A tak 18. 6. 2014 převzala naše škola v prostorách Českého olympijského výboru v Praze
při slavnostním ceremoniálu z rukou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala odměnu – šek v hodnotě 10 000 Kč na nákup sportovního vybavení věnovaný sponzorem soutěže společností Intersport.
          Poděkování za tento úspěch náleží kromě zúčastněných pedagogů všem žákům naší školy za úsilí vynaložené na splnění všech disciplín pilotního ročníku Olympijského víceboje.

 

Hranické hry bez hranic – bezpečné město

Družstvo žáků 9. třídy ve složení Daniel Babáček, Kateřina Bočanová, Patrik Polcer, Vlastimil Tomek, Diana Zosimová a Libor Zlámal při první účasti naší školy v této soutěži obsadilo vynikající 2. místo mezi patnácti soutěžícími školami.
(žáky připravila paní učitelka Mgr. Jana Hájková).

 

Okrskové kolo McDonald’s CUPu

2. místo družstvo ve složení Dvorský Vojtěch, Kolář Daniel, Kratochvíl Adam, Macek Martin, Matula Dominik, Sedlák David, Sehnal Filip, Skalský Martin, Vaculík Josef, Volf Petr, Zosimov Michail.
(žáky připravil pan učitel Petr Pečánka)

 

Okresní kolo McDonald’s CUPu

4. místo družstvo ve složení Dvorský Vojtěch, Kolář Daniel, Kratochvíl Adam, Macek Martin, Matula Dominik, Sedlák David, Sehnal Filip, Skalský Martin, Vaculík Josef, Volf Petr, Zosimov Michail.
(žáky připravil pan učitel Petr Pečánka)

NOVINKY

Fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie najdete zde
Základní škola a Mateřská škola Soběchleby, příspěvková organizace Soběchleby 198, 753 54 Soběchleby
REDIZO 600146707, IČ 71001204, DIČ CZ71001204
Jméno:
Heslo:
Home Základní škola
O škole
Jídelna
Družina
Bakaláři

Created by © 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy